Nieczęsto podwójne zamki w drzwiach czy okna antywłamaniowe stanowią stosunkowo mało skuteczny system bezpieczeństwa. Alarm – oczywiście odpowiednio zamontowany – zapewnia nam znacznie większy komfort psychiczny. Nie sposób określić, czy system alarmowy w domu jednorodzinnym jest dobrym czy też złym rozwiązaniem. Niewątpliwie posiada on tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z domowników, a także położenia nieruchomości. Zaawansowane technicznie, a zarazem technologicznie urządzenia dostarczają nam jednak znacznie więcej korzyści…

Żaden system alarmowy nie daje nam stuprocentowej gwarancji w odniesieniu do np. włamania. Prawda jest jednak taka, że znacząco podnosi komfort psychiczny domowników – zwłaszcza wtedy, gdy zmuszeni jesteśmy często opuszczać naszą posiadłość. Rozwiązanie to przypadnie do gustu osobom, które z różnych powodów często przesiadują w domu samotnie bądź z dziećmi. Nie da się ukryć, że już niewielkich rozmiarów naklejka informująca o monitoringu, skutecznie odstrasza większość potencjalnych złodziei. Dość ciekawą opcją jest system alarmowy z wbudowanym alarmem przeciwpożarowym. Należy mieć na uwadze, iż nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa nieruchomości są niezwykle pozytywnie odbierane przez firmy ubezpieczeniowe. Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą wpływa na wielkość składki.

Alarm, monitoring, videodomofon – nieczęsto skuteczność rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w domu warunkowana jest ich przemyślanym montażem. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na kompleksowe prace elektryczne w czasie remontu nieruchomości.Funkcjonalność systemów bezpieczeństwa jest bezpośrednio związana z ich instalacją. Odpowiednio wykonana sprawia, że zawodność tego typu rozwiązań jest praktycznie zerowa.